شورای عتف مجوز ایجاد منطقه ویژه علم و فناوری را صادر کرد

شورای عالی علوم ، تحقیقات و فناوری روز گذشته، ایجاد منطقه ویژه علم و فناوری یزد را تصویب کرد تا پس از ماه ها کوششهای مجدانه و هدایتهای استاندار و تلاش و پیگیری معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی و همکاران وی در چند سال اخیر، بار دیگر نقش علم و فناوری به عنوان یک عنصر اصیل در فرآیند توسعه همه جانبه استان، پررنگ تر از گذشته مطرح شود تا به قول "عباسعلی رضایی" با ایجاد این منطقه، عملا و قانونا شاهد اتفاقات خوبی در زمینه توسعه استان باشیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار در سخنانی، ضمن تشریح روند صدور مجوز ایجاد منطقه ویژه علم و فناوری یزد، این اتفاق خجسته را به فال نیک گرفت و به عموم مردم استان دارالعباده و دارالعلم یزد تبریک گفت.

وی با بیان اینکه :"موضوع ایجاد منطقه ویژه علم و فناوری با توجه به شرایط مطلوب استان به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته بود" اظهار داشت: اقدامات موثری که در چند ماه اخیر صورت گرفت، همچنین حمایت بی شائبه و دقت نظر استاندار محترم در تسریع این روند موثر واقع شد و الحمدلله شورای عتف هم با ایجاد این منطقه موافقت کرد.

رضایی ادامه داد: راه اندازی منطقه ویژه علم و فناوری، چند ماه قبل در کمیسیون دائمی عتف مطرح و اشکالاتی جزیی مطرح شد که اقدامات ضروری در راستای رفع اشکالات صورت گرفت . نهایتا در جلسه شورای عتف که روز گذشته به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، موضوع، مورد تصویب قرار گرفت.

معاون استاندار  از تلاش همه دست اندرکاران این امر از جمله مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری و همکاران وی، روسای دانشگاه یزد و پارک علم و فناوری، مدیر سازمان عامل استقرار منطقه ویژه علم و فناوری، مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی و... قدردانی کرد و حمایت بی شائبه استاندار را ارج نهاد.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود، زمینه سازی برای تجمیع و هم افزایی عناصر پشتیبان علم و فناوری، تقویت جایگاه عناصر فعال در حوزه های مختلف منطقه ، جذب و حفظ سرمایه های انسانی خلاق و ایجاد اشتغال ارزش افزا، رائه تسهیلات حقوقی، خدماتی و اجرایی جهت ایجاد بسترهای تولید فناوری برتر و ارتقای بهره وری در سرمایه گذاریهای لازم از طریق هم پیوندی عناصر موجود برای توسعه اقتصاد مبتنی بر دانایی را از اهداف کلان راه اندازی منطقه ویژه علم و فناوری یزد برشمرد .

رضایی ادامه داد: به دنبال تبدیل شدن استان به یک منطقه ویژه علم و فناوری از طریق هم پیوندی و هم افزایی بین عناصر اصلی توسعه علم و فناوری و مدیریت یکپارچه در این راستا هستیم.

وی با بیان اینکه "راه اندازی این منطقه توسعه استان را هدفمند می سازد"، اظهار امیدواری کرد: با ایجاد این منطقه، عملا و قانونا شاهد اتفاقات خوبی در زمینه توسعه استان باشیم.

معاون استاندار تصریح کرد: مردم اصلی ترین عنصر مورد توجه و نقش آفرین در منطقه ویژه علم و فناوری هستند بنابراین بایستی اطلاع رسانی مناسب در این زمینه صورت بگیرد تا مردم، صاحبان صنایع و... بدانند که چه رویدادی در حال وقوع است .

رضایی خواستار اطلاع رسانی مناسب برای شناخت و آگاهی عموم مردم در این زمینه شد.